gPRA Free Due To Birth lijst

Criteria gPRA lijst ‘Free due to birth’

In Nederland geboren honden (geboren na 1-6-2014):

Wat is er nodig om een in Nederland geboren Schapendoes op de ‘free due to birth’ lijst voor gPRA te plaatsen. Eisen Vereniging de Nederlandse Schapendoes:

 -Kopie van de stamboom van de Schapendoes, die op deze lijst geplaatst wil worden.

Formulier gPRA Free Due To Birth Lijst

 Toelichting:

Om op de lijst geplaatst te worden moet de Schapendoes een nakomeling zijn van bewezen gPRA vrije ouderdieren.

 Dit betekent dat:

 – de beide ouderdieren via de directe gentest voor gPRA bewezen vrij zijn van PRA (++ of N/N ). Alleen testen van Bochum of Biofocus kunnen worden geaccepteerd.

 – dat middels DNA afstammingsprofielen van ouderdieren en nakomeling vast staat dat de ouderdieren de ouderdieren zijn.

Sinds er met DNA afstammingsprofielen gewerkt wordt staat er op de NHSB-stamboom van de nakomelingen: ‘Vader en moeder geverifieerd door middel van DNA’

  1. De Raad van Beheer heeft de bewezen afstamming onderzocht en gecheckt. Dubbele checks vanuit de VNS/Doesdata is onnodig.
  2. De lijst met gPRA uitslagen wordt periodiek door Biofocus verstrekt. Deze uitslagen worden verwerkt in DD. Ouderdieren zijn ten tijde van een nest minimaal 2 jaar oud, en worden voor een eerste dekking getest. De gegevens van van de ouderdieren zijn op het moment dat een nakomeling zich meldt voor de ‘Free due to birth’ lijst verwerkt in DD*.

*in geval de gPRA uitslagen van (een van) de ouderdieren ontbreken in Doesdata, zullen deze alsnog moeten worden aangeleverd.

Buiten Nederland geboren honden (en honden geboren in Nederland vóór 1-6-2014):

Het volgende is nodig om een Schapendoes uit deze categorie op de ‘free due to birth’ lijst te plaatsen. Eisen Vereniging de Nederlandse Schapendoes:

 -DNA afstammingsprofiel van vader, moeder en de Schapendoes die op de lijst wil worden geplaatst. *

*In geval de gPRA uitslagen van (een van) de ouderdieren ontbreken in Doesdata, zullen deze alsnog moeten worden aangeleverd.

 ATTENTIE: zodra één of beide ouders niet zelf getest zijn ofwel één van beide ouders drager is (+- of N/PRA) kan de Schapendoes niet op de lijst ‘Free due to birth’ worden geplaatst maar moet zelf getest worden.

Lijst per 23-12-2021

Nature Paisible, Reevah Bodhly’s Heart LOSH 1281427
Bam Bam Samsalabims A Lot of Bubbles NHSB 3019236
Belle Does, Maxi Ginger Ma NHSB 3104390
Belle Does, Manks Wa Aait Pröttel ma NHSB 3104389
Belle Does, Mèche ma NHSB 3104385
Belle Does, Mila ma NHSB 3104387
Bonte Boelenham, Ruud Jintho v.d.  NHSB 3060628
Broeshopper’s Elfi Toetje NHSB 3034780
Buffing Rekkamies-Ransu FI 47826/12
Buffing Rentukka FI 47830/12
Buffing Repsikka-Rane FI 47827/12
Buffing Rinkeli FI 47831/12
Buffing Rosamunda FI 47833/12
Buffing Rosmariini FI 47834/12
Buffing Rosvo-Roope FI 47825/12
Buffing Rumpali-Remu FI 47828/12
Buffing Rusina FI 47832/12
Buffing Ruska Quibus FI 47829/12
Deerne Dartel, Hopla Hebe v. NHSB 2983829
Does van Reurik, Dufy Yanco NHSB 2989961
Does van Reurik, Ieniemienie Max NHSB 3151017
Does van Reurik, Ik Ben Puzzel NHSB 3151015
Doezenhöfke, Gaidima Ms Didy v. Os NHSB 2993449
Doezenhöfke, Imani-Rim van Ös NHSB 3030855
Escaut Vivant, Ginger d’ NHSB 3002726
Elsan’s Nust, Mien Moat Dory v. NHSB 3007956
Elsan’s Nust, Mien Moat Floor v. NHSB 3007957
Elsan’s Nust, Mien Moat Lizzy v. NHSB 3007961
Elsan’s Nust, Mien Moat Simmer v. NHSB 3007955
Elsan’s Nust, Mien Moat Woezz v. NHSB 3007959
Frisadora, Abbou Ring-Ma v.d. NHSB 3094893
Funny Future, Andor of the NHSB 3015987
Haskerhûs, Balou Lyra v.h. NHSB 3041736
Haskerhûs, Beau Lyra v.h. NHSB 3041741
Haskerhûs, Bijou Lyra v.h. NHSB 3041740
Haskerhûs, Boghi Lyra v.h. NHSB 3041737
Haskerhûs, Bonny Lyra v.h. NHSB 3041742
Haskerhûs, Boyke Lyra v.h. NHSB 3041738
Haskerhûs, Buddy Lyra v.h. NHSB 3041739
Haskerhûs, Cadiz Tara v.h. NHSB 3048752
Haskerhûs, Caya Tara v.h. NHSB 3048755
Haskerhûs, Cayenne Tara v.h. NHSB 3048749
Haskerhûs, Chanel Tara v.h. NHSB 3048754
Haskerhûs, Chiva Tara v.h. NHSB 3048756
Haskerhûs, Chynouk Tara v.h. NHSB 3048750
Haskerhûs, Cyrano Tara v.h. NHSB 3048751
Haskerhûs, Daisy Osiris v.h. NHSB 3058214
Haskerhûs, Dayan Osiris v.h. NHSB 3058211
Haskerhûs, Dibah Osiris v.h. NHSB 3058217
Haskerhûs, Diva Osiris v.h. NHSB 3058218
Haskerhûs, Domino Osiris v.h. NHSB 3058216
Haskerhûs, Duke Osiris v.h. NHSB 3058212
Haskerhûs, Dusty Osiris v.h. NHSB 3058215
Haskerhûs, Dylan Osiris v.h. NHSB 3058213
Haskerhûs, Elco Vay v.h. NHSB 3092273
Haskerhûs, Elton Vay v.h. NHSB 3092274
Haskerhûs, Eram Vay v.h. NHSB 3092275
Haskerhûs, Eri Vay v.h. NHSB 3092277
Haskerhûs, Erin Vay v.h. NHSB 3092278
Haskerhûs, Esra Vay v.h. NHSB 3092276
Haskerhûs, Ezrah Vay v.h. NHSB 3092272
Haskerhûs, Falco Tara v.h. NHSB 3094753
Haskerhûs, Famke Tara v.h. NHSB 3094762
Haskerhûs, Farno Tara v.h. NHSB 3094754
Haskerhûs, Fedde Tara v.h. NHSB 3094757
Haskerhûs, Femke Tara v.h. NHSB 3094761
Haskerhûs, Figaro Tara v.h. NHSB 3094758
Haskerhûs, Fleur Tara v.h. NHSB 3094759
Haskerhûs, Floor Tara v.h. NHSB 3094760
Haskerhûs, Floyd Tara v.h. NHSB 3094755
Haskerhûs, Fokke Tara v.h. NHSB 3094756
Hoefflaeckens Cocó, Dálida Besos v. NHSB 3075183
Hoefflaeckens Cocó, Dante de Besos v. NHSB 3075177
Hoefflaeckens Cocó, Daraya de Besos v. NHSB 3075182
Hoefflaeckens Cocó, Dinda de Besos v. NHSB 3075181
Hoefflaeckens Cocó, Divini Besos v. NHSB 3075180
Hoefflaeckens Cocó, Djaya de Besos v. NHSB 3075184
Hoefflaeckens Cocó, Duarte de Besos v. NHSB 3075179
Hoefflaeckens Cocó, Èlata Diròsa v. NHSB 3050851
Hoefflaeckens Cocó, Elvira Diròsa v. NHSB 3100507
Hoefflaeckens Cocó, Emelda Diròsa v. NHSB 3100506
Hoefflaeckens Cocó, Emilio Diròsa v. NHSB 3100500
Hoefflaeckens Cocó, Es Balu Diròsa v. NHSB 3100499
Hoefflaeckens Cocó, Ès Caia Diròsa v. NHSB 3050852
Hoefflaeckens Cocó, Ès Dado Diròsa v. NHSB 3050848
Hoefflaeckens Cocó, Es Dalí Diròsa v. NHSB 3100503
Hoefflaeckens Cocó, Es Dara Diròsa v. NHSB 3100508
Hoefflaeckens Cocó, Ès Ergo Diròsa v. NHSB 3050849
Hoefflaeckens Cocó, Es Goya Diròsa v. NHSB 3100504
Hoefflaeckens Cocó, Es Miro Diròsa v. NHSB 3100501
Hoefflaeckens Cocó, Es Niño Diròsa v. NHSB 3100505
Hoefflaeckens Cocó, Es Paco Diròsa v. NHSB 3100502
Hoefflaeckens Cocó, Ès Zack Diròsa v. NHSB 3050847
Hoefflaeckens Cocó, Èsteve Diròsa v. NHSB 3050850
Hoefflaeckens Cocó, Èvita Diròsa v. NHSB 3050853
Hoefflaeckens Cocó, Habil de Besos v. NHSB 3140988
Hoefflaeckens Cocó, Habla de Besos v. NHSB 3140994
Hoefflaeckens Cocó, Hacho de Besos v. NHSB 3140989
Hoefflaeckens Cocó, Hbalu de Besos v. NHSB 3140992
Hoefflaeckens Cocó, Hniña de Besos v. NHSB 3140993
Hoefflaeckens Cocó, Hogar de Besos v. NHSB 3140990
Hoefflaeckens Cocó, Honra de Besos v. NHSB 3140995
Hoefflaeckens Cocó, Humor de Besos v. NHSB 3140991
Hoefflaeckens Cocó, Igabo de Djaya v. NHSB 3224354
Hoefflaeckens Cocó, Igone de Djaya  v. NHSB 3224359
Hoefflaeckens Cocó, Iguía de Djaya v. NHSB 3224361
Hoefflaeckens Cocó, Ikxep de Djaya v. NHSB 3224358
Hoefflaeckens Cocó, Iñaki de Djaya v. NHSB 3224355
Hoefflaeckens Cocó, Iñigo de Djaya v. NHSB 3224356
Hoefflaeckens Cocó, Iriña de Djaya v. NHSB 3224360
Hoefflaeckens Cocó, Ivano de Djaya v. NHSB 3224357
Hoefflaeckens Cocó, Izbel de Djaya v. NHSB 3224362
Hoefflaecken’s Cocó, Madiba Diròsa v. NHSB 2996699
Hoefflaecken’s Cocó, Maduro Diròsa v. NHSB 2996698
Hoefflaecken’s Cocó, Maité Diròsa v. NHSB 2996702
Hoefflaecken’s Cocó, Marisa Diròsa v. NHSB 2996701
Hoefflaecken’s Cocó, Martí Diròsa v. NHSB 2996697
Hoefflaecken’s Cocó, Masha Diròsa v. NHSB 2996703
Hoefflaecken’s Cocó, Mauro Diròsa v. NHSB 2996700
Hoefflaecken’s Cocó, Midado Diròsa v. NHSB 2996696
Hoefflaecken’s Cocó, Midón Diròsa v. NHSB 2996695
Korte Toren, Floor Lotje Noortje v.d. NHSB 3222320
Korte Toren, Floor Phoebe Noortje v.d. NHSB 3224276
Korte Toren, Floris Dibes Noortje v.d. NHSB 3222317
Korte Toren, Floris Jamie Noortje v.d. NHSB 3222318
Korte Toren, Floris Yoep Noortje v.d. NHSB 3222319
Korte Toren, Pastis Eefje v.d. NHSB 2986952
Korte Toren, Pernod Eefje v.d. NHSB 2986951
Korte Toren, Pinot Makker Eefje v.d. NHSB 2986950
Korte Toren, Qiqi Femke v.d. NHSB 3002116
Korte Toren, Quast Femke v.d. NHSB 3002111
Korte Toren, Quebbel Femke v.d. NHSB 3002115
Korte Toren, Quibus Femke v.d. NHSB 3002112
Korte Toren, Quint Femke v.d. NHSB 3002113
Korte Toren, Quispel Femke v.d. NHSB 3002114
Korte Toren, Tabbe Eefje v.d. NHSB 3030350
Korte Toren, Teuntje Eefje v.d. NHSB 3030351
Korte Toren, Tibby Eefje v.d. NHSB 3030353
Korte Toren, Tinus Eefje v.d. NHSB 3030349
Korte Toren, Trijntje Eefje v.d. NHSB 3030352
Korte Toren, Twirre Eefje v.d. NHSB 3030354
Korte Toren, Wampie Femke v.d. NHSB 3078080
Korte Toren, Wikke Femke v.d. NHSB 3078081
Korte Toren, Witse Femke v.d. NHSB 3078076
Korte Toren, Wubbe Femke v.d. NHSB 3078077
Korte Toren, Wybe Femke v.d. NHSB 3078079
Korte Toren, Wytze Femke v.d. NHSB 3078078
Korte Toren, Xafine Femke v.d. NHSB 3122647
Korte Toren, Xalander Femke v.d. NHSB 3122645
Korte Toren, Xanne Femke v.d. NHSB 3122648
Korte Toren, Xantippe Femke v.d. NHSB 3122649
Korte Toren, Xanty Femke v.d. NHSB 3122650
Korte Toren, Xieniks Femke v.d. NHSB 3122646
Liesche Lande, Aafke Jet v.d. NHSB 3020221
Liesche Lande, Aemon Boef v.d. NHSB 3020216
Liesche Lande, Ageeth Jet v.d. NHSB 3020218
Liesche Lande, Anneke Jet v.d. NHSB 3020219
Liesche Lande, Antje Jet v.d. NHSB 3020220
Liesche Lande, Apeulonia Jet v.d. NHSB 3020217
Liesche Lande, Beertje Jet v.d. NHSB 3077253
Liesche Lande, Bepke Jet v.d. NHSB 3077255
Liesche Lande, Bien Jet v.d. NHSB 3077254
Liesche Lande, Boffert Binke v.d. NHSB 3077251
Liesche Lande, Bram Binke v.d. NHSB 3077250
Liesche Lande, Bregje Jet v.d. NHSB 3077252
Liesche Lande, Brocante Jet v.d. NHSB 3077256
Ma Belle Does, Manks wa Aait Pröttel NHSB 3104389
Ma Belle Does, Maxi NHSB 3104390
Ma Belle Does, Mèche NHSB 3104385
Ma Belle Does, Mila NHSB 3104387
Meer en Vaart, Jelle Charlie v. NHSB 2997424
Meer en Vaart, Jeltje Clara v. NHSB 2997427
Mischief in Motion’s Fly Floz Siep NHSB 3099393
Mischief in Motion’s Fun Floz Flynn NHSB 3099395
Mischief in Motion’s Lili NHSB 3167452
Molengat, Xelly Nyssa v.h. NHSB 3072099
Molengat, Xibit Nyssa v.h.  NHSB 3072097
Molengat, Yasmijn Liselotte v.h. NHSB 3085755
Olde Grise, Nozem Jari de NHSB 3008071
Ons Vrolijk Doesje Jara Isa Prins NHSB 3101384
Parel van Vreeswijk, Betoos Goos NHSB 3117886
Schaope Dobbe, Malte v.d. NHSB 3052841
Schaope Dobbe, Marije’s Famke v.d. NHSB 3052849
Schaope Dobbe, Meindert v.d. NHSB 3052842
Schaope Dobbe, Meint v.d. NHSB 3052846
Schaope Dobbe, Melis v.d. NHSB 3052843
Schaope Dobbe, Mellom v.d. NHSB 3052848
Schaope Dobbe, Menkes v.d. NHSB 3052844
Schaope Dobbe, Metze v.d. NHSB 3052847
Schaope Dobbe, Minke v.d. NHSB 3052850
Schaope Dobbe, Nalle v.d. NHSB 3058088
Schaope Dobbe, Nanne v.d. NHSB 3058091
Schaope Dobbe, Neeltsje v.d. NHSB 3058092
Schaope Dobbe, Nikele v.d. NHSB 3058089
Schaope Dobbe, Nykle v.d. NHSB 3058087
Schaope Dobbe, Nys v.d. NHSB 3058090
Seven Aeren, Falco Banjer v.d. NHSB 3062820
Seven Aeren, Foppe v.d. NHSB 3062821
Sprengelberg, Pacha-Loes v.d. NHSB 3086759
Wietse Sebastiaan, Funs v. NHSB 3062204
Wietse Sebastiaan, Gina l’Amorosa v. NHSB 3104804
Wietse Sebastiaan, Go Borre v. NHSB 3104798
Wietse Sebastiaan, Graaf Dapper v. NHSB 3104799
Wietse Sebastiaan, Gravin Merle v. NHSB 3104802
Wietse Sebastiaan, Grietje Pip v. NHSB 3104802
Wietse Sebastiaan, Grisü Vilamia v. NHSB 3104801
Wodan’s Lotje, Snoebel NHSB 2985840
XHAAI, Ilse NHSB 3111142
XSCHM2, Yannes NHSB 2989673
XVELA, Bente NHSB 3003418
XVELA, Bikkel NHSB 3003416
XVELA, Britanya NHSB 3003420
XVELA, Britt NHSB 3003419
XVELA, Briza NHSB 3003417
XWITM, Lana NHSB 2983299
XWITM, Liz NHSB 2983298